BSB wspiera studentów! 

Zakończyła się druga edycja zajęć z "Programowania zespołowego" prowadzonych przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz przedstawicieli firm zrzeszonych w Bydgoskim Klastrze Informatycznym, w tym również BSB. Podczas publicznej prezentacji studenckich projektów największą liczbę punktów uzyskała aplikacja Organit, wykonana pod kierunkiem pracownika BSB Artura Szatkowskiego. 

W tym roku akademickim kilkuosobowe zespoły żaków zrealizowały pod kierunkiem bydgoskich firm 5 projektów, które były oceniane przez jury złożone z polskich i ukraińskich przedstawicieli nauki i branży IT.  W trakcie prac studenci mieli okazję zweryfikować nie tylko umiejętności programistyczne. Zajęcia dawały również możliwość sprawdzenia się w roli grafika, analityka czy też kierownika projektu. W ramach publicznej prezentacji studenci przedstawiali przede wszystkim działanie samej aplikacji i wykorzystane technologie oraz sposób pracy nad projektem, jej dokumentację, a także główne korzyści i możliwości jej wykorzystania w życiu codziennym. Do najciekawszych należały:

1. Organit - aplikacja ułatwiająca organizację pracy w organizacjach zatrudniających osoby lub grupy osób o nieregularnej dyspozycyjności. (Opiekun: Artur Szatkowski - Bazy i Systemy Bankowe Spółka z o.o.).

2. Pocket Rescuer - aplikacja ułatwiająca osobom potrzebującym pierwszej pomocy uzyskanie jej od osób znajdujących się w pobliżu. (Opiekun: Kamil Kupcewicz - TKomp).

3. Czytania na każdy dzień - aplikacja na system Android przeznaczona do czytania i odsłuchiwania fragmentów Pisma Świętego. (Opiekun: Krzysztof Jurek - Logon Spółka z o.o.).

Opiekę nad pozostałymi projektami sprawowały Syneo oraz Eximo Project.

Wiele wskazuje na to, że prezentowane projekty będą kontynuowane i znajdą zastosowanie w życiu codziennym. Warto także podkreślić, że realizowany we współpracy z bydgoskimi firmami IT przedmiot "Programowanie zespołowe" ma na celu dostosowywanie programu nauczania do potrzeb bydgoskiego rynku pracy. Dotyczy to szczególnie branży IT bowiem firmy oczekują od przyszłych pracowników ściśle określonych kompetencji, a uczestnictwo w projektach informatycznych umożliwia ich zdobycie. Kolejna edycja projektu będzie realizowana w przyszłym roku akademickim.  

Pozostałe informacje

Aktualności

 1. 2019-01-10 Pomagamy chorym - ratujemy życie!

  Więcej Pomagamy chorym - ratujemy życie!

 2. 2018-12-21 Życzenia świąteczne

  Więcej Życzenia świąteczne

 3. 2018-11-19 Gratulacje od NBP

  Więcej Gratulacje od NBP

 4. 2018-11-09 Wiceprezes BSB w Prezydium Forum Technologii Bankowych

  Więcej Wiceprezes BSB w Prezydium Forum Technologii Bankowych

 5. 2018-10-16 Kompetencje Microsoft GOLD dla BSB

  Więcej Kompetencje Microsoft GOLD dla BSB

 6. 2018-09-04 Usługi BSB dla branży przemysłowej

  Więcej Usługi BSB dla branży przemysłowej

 7. 2018-05-24 Premiera amlSPERT - oprogramowanie uwzględniające zmiany w przepisach AML

  Więcej Premiera amlSPERT - oprogramowanie uwzględniające zmiany w przepisach AML

 8. 2018-03-29 Świąteczne życzenia!

  Więcej Świąteczne życzenia!

 9. 2018-02-14 BSB wspiera studentów!

  Więcej BSB wspiera studentów!

 10. 2018-01-04 Skuteczne raportowanie MIFIR

  Więcej Skuteczne raportowanie MIFIR


 

Konsulting

Dzieląc się naszym doświadczeniem wspieramy Państwa rozwój.
więcej o konsultingu


Praca w BSB


Wyszukiwarkaspacer